Сучасна людина знає ціну часу. Ми спілкуємося в месенджерах з миттєвою передачею повідомлень, ми користуємося швидкісним інтернетом, наші домашні пристрої та електроніка купується за принципом дотримання основних функцій при мінімальних витратах часу. Нові технології виштовхують застарілі методи проведення будівельних робіт і гідроізоляції. Розробляються сучасні види гідроізоляції, здатні прискорити процес виконання гідроізоляції та продовжити термін експлуатації обробленої поверхні.

Гідроізоляція призначена для захисту окремих елементів будівель (гідроізоляція стрічкового, капітального фундаменту, покрівлі, стін і т.д.) від руйнівного впливу води, а також збільшити термін служби будівельних матеріалів і підвищити надійність споруди. Неякісно виконана гідроізоляція здатна спричинити за собою несприятливі наслідки. Саме з цих причин при створенні нових видів гідроізоляції враховуються всі плюси і мінуси попередніх гідроізоляційних продуктів і розробляється все більше вдосконалений гідроізолюючий засіб.

На ринку представлені основна класифікація систем гідроізоляції:

 • рулонна;
 • проникаюча;
 • ін’єкційна;
 • обмазочная.

Більш детально про кожен з груп, їх переваги та недоліки описані в статті Гідроізоляція та її види.

Деякі з видів вже давно застаріли і застосовуються не так часто. Рулонна гідроізоляція це один з перших методів захисту конструкцій від води. Важлива особливість, яка не враховано в цьому способі гідроізоляції – це повітропроникність. Рулонний гідроізоляція відноситься до «дихаючих» матеріалів. Сучасні гідроізоляційні методи набагато простіше у використанні, не менш ефективні і при цьому вільно пропускають повітря. Під обклеювальними матеріалами може бути порушена природна циркуляція повітря в приміщенні. Крім цього, рулонні матеріали не досить практичні в застосуванні.

Крім головних чотирьох технологій гідроізоляції, в 2003 році з’явився новий сучасний, але менш популярний спосіб ізоляції від води під назвою «біла ванна». При проведенні гідроізоляції «білої ванній» застосовуються гідробетона в комплексі з будівельно-монтажними роботами. Цементи, які входять до складу гідробетона, збільшуються в обсязі, гідратіруясь, завдяки чому забезпечують непогану ізоляцію від води. Чому ж тоді такий сучасний вид гідроізоляції не настільки популярний? Застосування «білої ванни» має ряд монтажних правил:

 • з урахуванням технологічних навантажень після усадки і температурного впливу, будівельні конструкції повинні бути розділені на цільні максимально великі елементи;
 • при проведенні гідроізоляції «білої ванни» використовується спеціальне складне устаткування: бентонітові шнури, гідрошпонкі, контрольно-ін’єкційні трубки;
 • має бути дотримано чіткі пропорції складових, температурний режим, вологість, інтенсивність і швидкість перемішування;
 • за допомогою збільшення коофіцієнту армування і спеціального складу попередньо необхідно провести роботи по зменшенню величини розкриття тріщин до 0,20 мм.

Технологія «біла ванна» досить складний процес, який вимагає високої кваліфікації і відповідальності фахівців. Сучасна ін’єкційна гідроізоляція, про яку ми вже згадували раніше, також повинна виконуватися виключно професіоналами. Проникаюча гідроізоляція має ряд обмежень в застосуванні.

Останній вид з перерахованих вище, обмазочна гідроізоляція – це ідеальне поєднання легкості, універсальності і якості. На сьогоднішній день рідка гідроізоляція є самим затребуваним способом захисту конструкцій та будматеріалів від води. Він широко застосовується в промисловому і приватному будівництві. Мастичні продукти підходять як для гідроізоляції фундаменту, покрівлі, тераси, так і гідроізоляції всього будинку. Під час проведення гідроізоляційних заходів з мастичними матеріалами вам не знадобиться багато часу. Застосування містичних продуктів забезпечує ефективну дію з урахуванням всіх недоліків аналогів:

 • рідка гума є дихаючим матеріалом;
 • простий і швидкий спосіб нанесення;
 • не вимагає застосування складної техніки і обладнання;
 • виправдана відповідна ціна;
 • ефективність на будь-якій поверхні при правильно підібраному продукті.

При виборі гідроізоляції необхідно правильно підібрати відповідний продукт з урахуванням типу і стану поверхні необхідного ступеня водонепроникності, міцності і необхідної довговічності. Співробітники КМК Груп готові надати необхідну технічну підтримку і відповісти на всі питання, що цікавлять, якщо вам потрібно захистити фундамент від води, гідроізолювати дах, зробити рідку гідроізоляцію під плитку або нанести безшовне покриття на інші ділянки будови незалежно від того перебуваєте ви в Києві, області або в інших регіонах. Ми працюємо по всій Україні.

Leave a Reply