Обзоры

Гідроізоляція підземних частин будинків та споруд

Гідроізоляція будинку – дуже важливий етап в ремонтно-будівельному процесі. Для ефективного захисту споруд від проникнення води потрібно враховувати багато факторів, які впливають на її функціональність і довговічність. Всі частини будівлі, в тій чи іншій мірі, мають зіткнення з зовнішніми несприятливими кліматичними впливами. Області України відрізняються високою вологістю клімату і вимагають особливої ​​уваги до гідроізоляції капітального, стрічкового фундаменту, підземних частин будівель або споруд. При виборі підходящої гідроізоляції для підземних елементів важливо враховувати, що термін служби водовідштовхувальних матеріалів повинен бути розрахований на термін експлуатації всієї конструкції.

Всім відомі випадки, коли через неправильну або неякісно виконану гідроізоляції відбувалися масштабні затоплення будівель і наближених об’єктів. У будинках з підвалами заходи захисту від води вкрай необхідні. Підвал часто використовується як багатофункціональне приміщення, відповідно вимоги до гідроізоляції підземної частини будинку повинні бути високі. Застаріла методика гідроізоляції підвального приміщення, яка проводилася в минулих століттях, вже давно втратила свої функціональні властивості. Саме з цих причин підвали і стіни старих будинків настільки часто затоплюються. Крім проникнення води в підземних частинах будівель поширена проблема – утворення вогкості і цвілеві грибки, які здатні пошкодити як внутрішні облицювальні роботи, так і всю кладку стін підвалу.

Серед основних руйнуючих дій, до яких схильні підземні будови, можна виділити наступні:
• Постійний контакт горизонтальних і вертикальних поверхонь з вологим ґрунтом. Волога проникає в пористі матеріали конструкцій і поступово впливає на капітальну будівлю.
• Кліматичні умови. Сезонні опади створюють течі, які шкодять незахищеним частинам будівель.
• Високий рівень підземних вод. В даному випадку необхідна кваліфікована консультація фахівців на етапі будови.
• Господарські і промислові стоки. Якщо в приватних будинках встановлені додаткові прилади, які використовують воду, захист від води повинна бути підібрана, з огляду на всі ці особливості.

Методика рідкої гідроізоляції підземних конструкцій від води відрізняється від загальної гідроізоляції будинку. В арсеналі виробленої продукції заводом ALCHIMICA передбачені спеціальні товари, призначені для захисту підземних споруд, схильних до постійної вологи. Кожен з матеріалів має свої особливості. Серед головних з них можна виділити:

•поліуретанова мастика HYPERDESMO призначена для гідроізоляції і захисту від корозії. Рідка гума виготовлена ​​на основі чистих еластичних водовідштовхувальних поліуретанових смол, широко застосовувана в різних цілях.
•унікальна поліуретанова мастика HYPERDESMO®-H.A.A. створена для надійної гідроізоляції і захисту з додаванням рідини, що прискорює полімеризацію, що спрощує роботу з даним матеріалом.
•двокомпонентна мастика HYPERDESMO®-PB-2K виготовлена ​​на основі чистих еластичних гідрофобних поліуретанових смол, змішаних з хімічно полимеризованной чистим бітумом. Мастика унікальна тим, що в складі речовини міститься невеликий відсоток ксилолу, тому при необхідності може бути розбавлена ​​їм додатково.
•додаткові використовувані матеріали: двокомпонентний поліуретановий швидко полимеризующийся нетоксичний грунт UNIVERSAL PRIMER-2K-4060, двокомпонентний водоемульсійні епоксидний водорозчинні, так само не містить шкідливих токсичних речовин праймер AQUADUR, однокомпонентна що складається з 100{5f9741e49a78b66e92a82a12fea14e8fc975863d66a33c190eb9c9b80198b4a4} твердих частинок грунтовка MICROSEALER-PU.

Останній продукт ідеально підходить для захисту підземних елементів або при необхідності гидроизолировать фундамент, так як може наноситися на мокрий або «зелений» бетон в якості грунтовки і просочення, що надає бетону надзвичайну довговічність.

Найкраще, коли питання гідроізоляції фундаменту або будівлі вирішується на стадії будівництва і всі фактори враховуються завчасно. Але, буває, коли необхідно провести ряд ремонтно-відновлювальних гідроізоляційних робіт на підземних спорудах вже у міру виникнення проблеми. У таких випадках необхідно підібрати індивідуальне рішення проблеми, в залежності від обсягу робіт і рівня складності.
Якщо Ви хочете отримати більш детальну консультацію по технічній частині матеріалів і рекомендацій до їх застосування, перейдіть за посиланнями на відповідні сторінки або зверніться до наших фахівців, де Вам допоможуть підібрати оптимальні варіанти щоб захистити фундамент або споруду від води. Компанія КМК піклується про свою репутацію сертифікованого імпортера бренду ALCHIMICA в Україні.

Leave a Reply